Co zažil 11. oddíl ENTER na táboře?

Jedenáctý skautský oddíl se vydal tábořit na louku poblíž obce Hlubočec. Zde účastníci a vedoucí prožívali dva týdny plné rozmanitých her v tábořišti i lese, nočních hlídek, scének, táboráků, skautské srandy, klíšťat, přepadů a mnoho dalšího. V rámci etapové hry Dějiny českého národa jsme vařili lektvar podle receptu keltského druida. Také jsme zažili ranní příchod praotce Čecha a luštění písma (šifer) od bratrů Konstantina a Metoděje. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jaký byl zlatý věk Karla IV. a bojovali ve válkách husitských i světových. V závěru tábora došlo i na komunismus a památné Nagano 98.

Celý tábor se nesl ve skautském duchu. Kluci chystali dřevo do kuchyně, pomáhali s vařením a nepoužívali žádnou elektroniku kromě svítilen. Během tábora si procvičili zručnost a manuální dovednosti stavbou stožáru, indiánského tee-pee, sauny a vyhlídkové věže. V programu tábora byl prostor i pro duchovní stránkou skautingu. Někteří skauti se rozhodli pro skautský slib a učinili tak dobrovolný závazek ke skautským hodnotám za přítomnosti celého oddílu.

Děkujeme všem vedoucím – dobrovolníkům, kteří pomohli s přípravou a organizací tábora! Také děkujeme společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. za poskytnutí grantu potřebného pro realizaci tábora.

Za 11. oddíl ENTER,

František Sládek

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *