19. 3. 2018

Středisko

Psal se rok 1945 a kromě mnoha změn, které v té době nastaly, založili skauti a skautky v Šenově své středisko. Od té doby zažily skauting v Šenově stovky dětí a dospělých. Během minulého režimu byla skautská činnost zakázána, po revoluci v roce 1989 se však znovu skautské středisko obnovilo. V současnosti tvoří středisko více než 230 členů ze Šenova a okolí. Najdete u nás sedm oddílů: 1. oddíl vlčat a skautů AGENTI, 2. oddíl světlušek a skautek ELMANO, havířovský 2. oddíl Rytířů sv. Anny, 4. koedukovaný oddíl, 11. oddíl skautů ENTER, 80. oddíl rodinného skautingu a roverský kmen eReSTečka. Společně se scházíme na schůzkách a výpravách do měst i do přírody. O prázdninách vyrážíme do lesů na letní stanové tábory.

Posledních několik let také pro vás pořádáme skautský ples, jehož výtěžek tradičně věnujeme na na podporu dobré věci – podpořili jsme tak třeba afrického kluka Happyho Kapamendiho, neziskové organizace a v roce 2020 jsme se rozhodli vysadit za výtěžek nové stromy. To všechno díky vaší podpoře.

Zajímá-li vás více o naší činnosti, mrkněte taky zde: