„“Listopadový oběžník“ „

Změna je život, změna je Elmano

Listopad znamenal pro Elmano měsíc plný změn. V sobotu osmého listopadu jsme plánovaly výpravu do přírody u polských hranic. Jenže počasí nám nebylo nakloněno a předpověď vypadala tak nepříznivě, že jsme se rozhodly neriskovat nachlazení či jinou chorobu (i když z cukru samozřejmě nejsme!) a místo výpravy jsme uspořádaly hravé dopoledne v klubovně. Dorazilo nás kolem třiceti a prožily jsme pohodové tři hodiny nad stolními hrami a u ping-pongových stolů. O týden později se naše skautky účastnily spolu se skauty z 11. oddílu Enter Noci divadel v Ostravě. Měli jsme v plánu navštívit tři ostravská divadla, ovšem řízení této akce ze strany oficiálních organizátorů bylo tak zmatené, že jsme místo prohlížení zákulisí většinu času strávili chůzí po městě tam a zpátky. Tak aspoň byl prostor pro diskutování během přesunů z místa na místo. Uprostřed měsíce se odehrála ještě jedna velká změna, a to změna klubovny. Nastěhovaly jsme tam naše věci potřebné na program, roztáhly koberec a postupně budeme klubovnu dále zvelebovat. A tím výčet listopadových oddílových změn (snad) končí.

Za Elmano Marie Tomisová – Májinka

Děti ze 4. oddílu vyrazily na Kozubovou

Listopadová akce proběhla v neděli 16. listopadu, kdy jsme se vydali na jednodenní výšlap na Kozubovou. Všechno to začalo ráno o půl osmé na vlakovém nádraží v Šenově, kde se shromáždilo deset dětí a téměř celá sestava vedení, což dohromady čítalo rovných dvacet ranních ptáčat, kterým nebylo líno vstát a protáhnout své tělo na horách. Naše trasa začínala v Návsí, odkud jsme se vydali po žluté turistické značce na devítikilometrovou cestu. Avšak než jsme se do toho dali, museli jsme se také správně naladit, aby se nám dobře šlo. Naladili jsme se hrou, která nás doprovázela od kolejí ke kolejím a spočívala v tom, že při běžných konverzacích s kýmkoli, jsme nesměli použít v našich odpovědích slova „ano“, „jo“ nebo „ne“, jinak jsme museli odevzdat jeden z pěti lístečků tázajícímu. Během této hry jsme si cestou zahráli ještě jeden pochodový druh schovávané. Cesta nám krásně plynula a najednou jsme byli nahoře. V chatě jsme se lehce občerstvili, posvačili a vyrazili na zpáteční sedm a půl kilometru dlouhou cestu po zelené do Bocanovic, odkud jsme se správně unavení svezli vlakem zpátky do Šenova.

Za 4. skautský oddíl Jan Klega – Hanyz

Tento záznam byl publikován v Novinky . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *