„“Podzim v oddílech“ „

Agenti pekli hady z těsta na ohni

V sobotu 18. října se celkem devatenáct agentů vydalo na svou druhou společnou misi. Její náplní bylo přežít v podzimní přírodě, neztratit se a neumřít hlady. Během naší cesty, která vedla od klubovny přes obchod na křižovatce až do lesa na pomezí Šenova a Bartovic, jsme si museli zapamatovat co nejvíce názvů okolních ulic. V obchodě jsme se zásobili moukou, solí, kořením a kypřícím práškem na přípravu těsta. V lese jsme z těsta uváleli hady, které jsme následně natočili na klacek, ochutili kořením a upekli. Pečení sice vyžadovalo velkou dávku trpělivosti, ale i této vlastnosti se musí každý správný agent s pokorou naučit. Po obědě jsme se ještě chvíli toulali lesem, zastavili se u kaliště a na závěr sehráli několik soubojů v terénní variantě oblíbené táborové hry Čepičky. Výpravu jsme ukončili unavení a vyčerpaní zase u klubovny.

Martin Václav Sukač – Rádio

 

Elmano se vypravilo za svatým Václavem

Potkat se se slavným českým knížetem měly možnost holky z Elmana koncem září. Společně strávily víkend v Litultovicích u Opavy, kde kromě her a soutěží propátraly také místní zákoutí. V sobotu večer se konala slavnostní hostina se svatým Václavem a jeho bratrem Boleslavem. Nechyběl ani kejklíř se svým představením. V neděli, v den státního svátku, byly účastnice svědky fiktivní vraždy knížete. Na mši svaté v místním kostele se o svatém Václavu dozvěděly další informace navíc. A tím bylo první ohlédnutí do české historie v rámci celoroční hry završeno.

Marie Tomisová – Májinka

 

Roverský kmen zahájil tradiční výpravou

Je sobota 20. září. Skupinka roverů a rangers, která čítá deset postav, se schází na vlakovém nádraží v Šenově. Vyráží směr Štramberk. Velmi se baví a cestou fotí každou zajímavou i nezajímavou věc. Náhle se to stane. Zpoždění. A jak dlouhé je? Celou hodinu a půl! Trochu nám to kazí program. Začínám vymýšlet, jak zkrátit aktivitu ve městě a s Jájou obcházíme celou trasu znovu. Velmi nervózní čekáme, jestli se všechno stihne. Kori, která zná program a vede skupinku, celou tu bandu popohání. Nestihnou si chudáci koupit ani štramberské uši. Nakonec nachází i poslední obálku, skládají puzzle a…. To je tajemství! Nechceme přeci prozradit tajný rituál přijímání nováčku J

Jana Pastrňáková – Oříšek

Čtvrtý oddíl vyrazil na kolech

Dne 28. září jsme se sešli u zdravotního střediska v Šenově a odtud jsme vyrazili směrem na Vratimov. Z počátku nám byla zima, ale jízdou jsme se zahřáli. Z Vratimova jsme se vydali po cyklostezce do Ostravy. V polovině trasy jsme se zastavili na svačinu a zahráli si pár her. Poté jsme se vydali zpět do Šenova. V cíli jsme se rozloučili a každý vyrazil domů na oběd. Celkem jsme ujeli šestadvacet kilometrů.

Marie Prýmusová – Mája

Tento záznam byl publikován v Novinky . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *